21 października 2011

Czy rada dzielnicy musi mieć siedzibę?

Spośród 28 rad dzielnic i osiedli w Gdańsku wciąż kilka z nich nie ma siedzib, a ich formalny adres to Wały Jagiellońskie w Śródmieściu. Jedną z nich jest Rada Dzielnicy Wrzeszcz Dolny.

Dziś Prezydent Gdańska zaproponował radzie tej dzielnicy siedzibę w dzielnicy sąsiedniej - na "wysepce" za Galerią Bałtycką. Zgodnie ze stanowiskiem Urzędu Miasta - Gdańsk nie dysponuje lokalami na terenie Dolnego Wrzeszcza.


powiększ...

Do tej pory radni radzili sobie spotykając się gościnnie w parafii, szkołach, innych miejscach. Spotkania z mieszkańcami odbywały się głównie "pod chmurką". Ale idzie jesień...

Na listopad zapowiada się seria spotkań mieszkańców, organizowanych przez Radę Dolnego Wrzeszcza. Nie będzie łatwo przeprowadzać je w proponowanej przez Prezydenta siedzibie. Do siedziby rady nie będzie łatwo też dotrzeć mieszkańcom, chcącym załatwiać swoje indywidualne sprawy. Z centralnych części Dolnego Wrzeszcza - dojazd tramwajem przez Politechnikę lub Żabiankę. Autobusem - przez szpital na Zaspie. Albo spacer w granicach pół godziny lub więcej.

Szczerze mówiąc, nie do końca rozumiem, dlaczego rada Dolnego Wrzeszcza nie miałaby mieć siedziby na lepiej skomunikowanej Zaspie czy Przymorzu.

Komentarz
Wydawało się, że powołanie rad dzielnic i osiedli będzie na rękę władzom Gdańska - że stworzone zostaną minimalne warunki funkcjonowania samorządu mieszkańców, który może usprawnić załatwianie spraw dzielnicy i poprawić jakość miejskich decyzji. Że urząd będzie przygotowany do działania w odmienionej strukturze miasta. Wydawało się...

Ten sam materiał na ► MMTrójmiasto.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz