7 września 2013

Opowieść o trzech Biedronkach (Wrzeszcz i Zaspa)

Kto by się przejmował informacjami w rodzaju takiej: "Do 2015 roku chcemy posiadać łącznie 3000 sklepów Biedronka. Rok 2011 udało nam się zamknąć łączną liczbą 1873 sklepów" - mówił w styczniu 2012 dyrektor ds. relacji zewnętrznych firmy Jeronimo Martins. "Na nowe inwestycje oraz start nowej kampanii reklamowej w 2012 roku planujemy przeznaczyć kwotę 2 mld zł" (źródło).  Półtora roku później, w lipcu 2013 Wyborcza donosi (źródło): "W Polsce działa ponad 3 tys. dyskontów. Dużo? Spokojnie, za dwa lata będzie ich o tysiąc więcej, a docelowo nawet do 5 tys." Z tego 3 tys. to mają być Biedronki. Informacja nadal jest neutralna. Takie są prawa rynku, stare "supersamy" w bardziej profesjonalnej wersji są atrakcyjne dla klientów - i bardzo fajnie, że są blisko. Spójrzmy zatem na mapę (dla porządku dołożyłem skalę w metrach):
Coś się nie zgadza? Wiele osób (przede wszystkim mieszkańców Wrzeszcza), jedną z Biedronek dobrze zna - to ta nieco wypłowiała przy ul. Kościuszki / Baczyńskiego. 
Druga znana jest wielu mieszkańcom i Wrzeszcza, i Zaspy (ta w pawilonie dawnego supersamu, który w tym miejscu działał zawsze - koło ETC) - ona już wkrótce się wyprowadzi, nawet nie chciało mi się robić jej zdjęcia. Za to zrobiłem fotki obiektom, w których będziemy mieć dwie nowiutkie Biedronki...
Poznajecie Państwo miejsca ze zdjęć poniżej?
      Na samej granicy Zaspy i Wrzeszcza buduje się od jakiegoś czasu Gildia. Plotki o tym, że właśnie do niej przeprowadzi się sklep z dawnego supersamu jest częściowo prawdziwa. Częściowo - bowiem ma to być Biedronka - gigant, sporo większa, jedna z największych (a może i największa). Druga powstanie również na granicy Zaspy i Wrzeszcza - w środku drogi między ulicami Ciołkowskiego i Leszczyńskich, naprzeciw cmentarza Zaspa, w miejscu teraz zajmowanym przez Centrum Handlu Chrobry. Ta Biedronka będzie "normalna" pod względem rozmiarów, toteż nie wypełni całej hali - część obecnych punktów handlowych pozostanie.
      Tym, którzy zastanawiali się nad przyszłą konkurencją między CH Chrobry a CH Gildia, rozterki rozwiała Biedronka. Pierwsza hala wystartuje w końcu października, druga - w końcu listopada. Ktoś twierdził, że w okolicy będzie zbyt dużo sklepów z ciuchami i butami?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz