16 września 2013

Pierwszy warsztat (strategia Gdańska)

No to jesteśmy po pierwszym warsztacie przygotowującym "wsad" do Strategii Gdańska 2030. O metodyce i wynikach tylko słów parę. Bazą dla dyskusji były tematy, tzw. "domeny" (pierwsze zdjęcie) - ich listę można było uzupełnić. Potem w małych grupkach bądź indywidualnie pracowaliśmy nad każdą z tych domen - każda miała osobny arkusz, przy nanoszeniu postulatów na papier toczyła się dyskusja, niekiedy zażarta. Zdjęcia zrobiłem ośmiu arkuszom (było więcej). Teraz zadaniem prowadzącego jest podsumowanie dyskusji i przedstawienie wniosków. 

Uwaga osobista: prowadziłem w życiu sporo warsztatów dotyczących strategii firm i miast (m.in. strategii Gdyni w czasach Prezydent Franciszki Cegielskiej). Nie jest łatwo tak podsumować dyskusję, by wszyscy byli zadowoleni. Wnioski ze spotkania na Przymorzu, jak wstępnie oceniam, są dość rozbieżne z aktualną polityką władz miasta, choć niektóre z bieżących przedsięwzięć były oceniane dobrze bez szczególnych kontrowersji ("tempo 30"). Z atmosfery na sali wynika, że co najmniej dwa bieżące tematy będą w przyszłości co najmniej kontrowersyjne, a być może zapalne: pas nadmorski i Droga "Zielona" z przebitką pod Pachołkiem. Nie ukrywam, że ciekaw jestem podsumowania.  

Bezwzględnie rekomenduję - zapisywać się proszę! Rejestracja: link → TUTAJ. Obstawiam, że każde kolejne spotkanie będzie nieść z sobą nowe kontrowersje. A strategia ma małe szanse na to, by być dziełem kompromisu...  

A oto i fotki arkuszy - "wsadów" do prac nad strategią (wszystkie zdjęcia można powiększyć, jakość marna, ale są względnie czytelne): 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz