5 listopada 2013

Zajebisty Wrzeszcz

Tekst dotyczy tramwaju numer 8, który jedzie ze Stogów przez tzw. Gdańsk (znany jako "Gdańsk Główny"), aż do... A z celem jazdy tego tramwaju różnie bywa.
Normalna trasa ze wspomnianego Gdańska prowadzi w kierunku północno-zachodnim, przy Kortenhausie i Stoczni Północnej w kierunku Wrzeszcza, do alei Hallera. Stąd zapewne informacja "Zaj. Wrzeszcz" - w końcu jedyna we Wrzeszczu zajezdnia jest współcześnie przy al. Hallera (kiedyś była jeszcze przy ul. Partyzantów). Przy czym od Węzła Kliniczna czasem tramwaj nr 8 jeździ do Nowego Portu, a czasem przez Hallera - wcale nie do zajezdni.

Nie rozumiecie? Ja też nie, ale dalej będzie jeszcze ciekawiej.

Otóż tramwaj nr 8 potrafi nie jechać przy stoczni, lecz - z głupia frant - wybrać sobie trasę południową, przy Operze. Tam w zasadzie powinien wrócić na "swoją" trasę, czyli na al. Hallera. Jednak czasem postanawia jechać południową flanką, w kierunku Oliwy. Też do zajezdni Wrzeszcz.

Ale może po prostu "zaj. Wrzeszcz" to skrót od "zajebisty"? Dodajmy, że zajebisty jest też Nowy Port. 

PS. Jeśli w tramwaju numer 8, w sytuacji nieporozumienia, w ramach odegrania się na Zarządzie Transportu Miejskiego, ktoś ma ochotę zdenerwować motorniczą lub motorniczego, to może zadać wybrane pytanie (w nawiasach wyjaśnienie dla kompletnie zdezorientowanego pracownika komunikacji miejskiej):
1/ w Gdańsku: "Czy do Wrzeszcza jedziemy przez Młyniska czy Aniołki?" ("Jak to Pani/Pan nie wie? Przecież to dzielnice Gdańska!")
2/ przy Galerii Bałtyckiej: "Kiedy dojedziemy na Mickiewicza?" ("Jak to nie jedziemy? Przecież był napis 'zajezdnia Wrzeszcz'!"). Uwaga: w tej sytuacji motorniczy może próbować tłumaczyć, że zajezdnia Wrzeszcz nie jest we Wrzeszczu.
3/ przy Elektrociepłowni pytanie jest takie samo: "Kiedy dojedziemy na Mickiewicza?" ("Jak to nie jedziemy? Przecież była informacja, że jedziemy przez Węzeł Kliniczna!").

Ale nie denerwujmy motorniczych, oni muszą tam pracować i też nie rozumieją. Cóż, widać taka jest strategia Gdańska. Tu - na jednym z trzech przystanków tramwaju nr 8 na Węźle Kliniczna:
Uwaga, wszystkie zdjęcia zrobione bezpośrednio po wyjściu z "ósemki"

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz