26 lutego 2014

Gdańsk trzyma poziom - nawrócenie prezydenta

"Gdańsk trzyma poziom – lepsze chodniki". Taki projekt zgłosiłem do budżetu obywatelskiego* i… projekt wygrał. Mam odrobinę satysfakcji, ale się z tego zbyt mocno nie cieszę. Uważam bowiem, że chodniki w Gdańsku powinny być systematycznie konserwowane i naprawiane przez służby miejskie. A nie są. Łatanie dziur w chodnikach budżetem obywatelskim jest głównie aktem desperacji.  


Przez lata wnioski rad dzielnic o remonty chodników szły nie wiadomo dokąd. Urzędnicy prezydenta obiecali w końcu publicznie, że plan remontowy zostanie ogłoszony przed terminem składania wniosków do budżetu obywatelskiego. Ale woleli poczekać na wyniki głosowania, dopiero po nim dali ten plan do ogłoszenia prezydentowi. Prezydent się sprawdził - ogłosił, a wiadomość wisi jako nr 1 na stronie www.gdansk.pl

Obstawiam teraz, że wielka kumulacja remontów oddawania nowych chodników nastąpi we wrześniu i październiku.

W uzasadnieniu projektu Gdańsk trzyma poziom można było przeczytać: „Nierówny chodnik? Dziurawy? Zdekompletowany? Można się na nim potknąć czy wywrócić? Tworzą się na nim kałuże? W wielu miejscach Gdańska to typowy chodnik (…) Realizacja projektu powinna być początkiem kompleksowego programu poprawy stanu ulic w mieście”.

W zasadzie chyba się cieszę, że prezydent w kolejnej sprawie się nawraca. 


* Projekt stworzyli: Iwona Konieczna (Rada Osiedla Brętowo), Ewa Lieder (Rada Dzielnicy Wrzeszcz Dolny), Monika Strugała i Krzysztof Dzienis (Rada Osiedla Młyniska) i Andrzej Witkiewicz (Rada Osiedla Strzyża). A ja materiał zredagowałem i zaniosłem kwit do urzędu.

Powiązane linki: 
Gdańsk trzyma poziom www.gdansktrzymapoziom.pl
K. Moritz, Adamowicz chwali pomysł PiS, trojmiasto.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz