25 marca 2014

Jestem inwigilowany?

Być może przyczyną była zapowiedź, że organizuję komitet wyborczy do Rady Miasta Gdańska? (przy okazji: zainteresowanych tematem proszę o kontakt). A może po prostu układ władzy w Gdańsku jest mną zafascynowany z jakiegoś innego powodu? W każdym razie mój profil z facebooka znalazł się w polu rażenia systemu zbierania informacji utrzymywanego przez podatników. 

Jak relacjonuje na facebooku Gdańsk, Strefa Prestiżu: "Miasto Gdańsk obserwuje co na ich temat wypisują użytkownicy portali społecznościowych: Facebook i Twitter. Wykryliśmy to dzięki przypadkowemu mejlowi jaki dotarł do nas z Urzędu Miasta. Jak to się odbywa?

Urzędnicy mają wykupioną usługę monitorowania polskich mediów. To standardowe działanie urzędu, który wycenia każdą informację o mieście i jego prezydencie, radnych, czy też pracownikach. Nic by w tym nie było dziwnego gdyby nie fakt, że zakupiona usługa sprawdza także publiczne właśnie wpisy na profilach Facebook i Twitterze. Tworzy się pokaźna baza wpisów osób mniej lub bardziej znanych - m.in. wśród nich jest znany aktywista z Wrzeszcza, Piotr Dwojacki.

Dziennie z wspomnianych portali rejestrowanych jest ponad 300 wpisów - pozytywnych i negatywnych na temat miasta i osób z nim związanych. Warto mieć tego świadomość pisząc kolejny post o prezydencie Gdańska lub jego współpracownikach.
Link może jeszcze działa: http://media-express.info/me_9l52rz2hd".

Ze swojej strony dodam - niech mnie czytają. 
Poziom wiedzy polityczno-partyjnych władz Gdańska na pewno od czytania moich postów nie spadnie.

* * * 
PS. Do władz miasta - nie kasujcie dostępu do media-express.info - to w końcu pożyteczny dla mieszkańców i finansowany za nasze pieniądze zbiór informacji!

2 komentarze:

  1. Gratuluję - w ten sposób zostałeś osoba superpubliczną ! A swoją drogą podeślij informację, jak to znalazłeś. Ciekaw jestem, czy władze Łodzi robią to samo. Jeżeli tak zaczynam prowadzić bloga ;)
    Pozdrawiam serdecznie Piotrze
    Zbyszek Wierucki

    OdpowiedzUsuń
  2. http://gdansk.inforia.net/

    OdpowiedzUsuń