28 marca 2014

Wrzeszcz 750. I inne dzielnice (feat. Katarzyna Figura)

Zastanawiam się, dlaczego władze miejskie lekceważą to, co dzieje się w gdańskich dzielnicach...

Druga odsłona wydarzeń nawiązujących do 750-lecia Wrzeszcza za nami. Marcowa impreza miała trzy główne akcenty, w tym dwa bardzo pozytywne i trzeci związany z prezydentem Gdańska.

Pozytyw pierwszy to prapremiera albumu → „Wrzeszcz na dawnej pocztówce”. To eleganckie wydawnictwo pokazujące świetność Wrzeszcza, głównie tej części, która w 1945, już po wojnie, została zniszczona przez Ruskich. Pozytyw drugi to wystawa prac uczniów szkół wrzeszczańskich. Ciekawe punkty dzielnicy namalowane przez dzieci doczekały się bajecznie kolorowej wystawy.
Wystawa prac uczniów szkół Wrzeszcza. Na zdjęciach - publiczność, w tym (druga fotka) Ewa Lieder i ja przed obrazem, na którym jest moje liceum :) 

Wątek trzeci wiąże się z prezydentem miasta. Zapowiedziana mowa „Przyszłość Wrzeszcza” ograniczyła się do paru okrągłych słów i zaintonowania „tysiąc lat niech żyje nam”. Włodarz pokazał się jako asystent Katarzyny Figury i celebryta, który siekierką symbolicznie rozpoczął krojenie wrzeszczańskiego tortu urodzinowego. A na miejskiej stronie internetowej gdansk.pl ukazała się → bardzo osobliwa relacja... Obraz wystąpienia "Adamowicz & Figura" był prosty - celebryci wystąpili jako support do prezentacji albumu...
 
Na zdjęciu z lewej - celebryci, z prawej - Jarosław Wasielewski i Jan Daniluk,
autorzy albumu "Wrzeszcz na dawnej pocztówce" 

Zastanawiam się, dlaczego władze Gdańska lekceważą to, co dzieje się w dzielnicach. Dużych, jak Wrzeszcz, a jeszcze bardziej – w średnich i małych, często mających poczucie bycia dzielnicami zapomnianymi. I to poczucie chyba jest uzasadnione…

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz