13 sierpnia 2014

NRD w ECS na wesoło

Będę reklamował tę imprezę, To ma być święto z okazji rocznicy rozpoczęcia strajku 1980 w Stoczni Gdańskiej. Jak piszą organizatorzy "W tym roku świętujemy pod hasłem NRD NA WESOŁO".

Jeśli ktoś spróbuje mi powiedzieć, że pomysł ECS to analogia do różnych zabaw w rodzaju "PRL na wesoło", to oznacza jedynie, że ma dość średnie pojęcie o totalitarnym systemie panującym w komunistycznej Niemieckiej Republice Demokratycznej przez całą historię tego państwa - potworka. O systemie donosów, inwigilacji, strachu. Gdzie dla wielu jedyną szansą "normalnego", względnie bezpiecznego życia była tajna bądź jawna służba dla → Stasi.

W mojej ocenie przekroczona została granica dobrego smaku. Kolejna to "Strzały Grudnia'70 w anegdocie".

Powstanie i dorobek "Solidarności" i pokonanie PRL to wielki historyczny atut Gdańska. Europejskie Centrum Solidarności to instytucja, która ma ten dorobek przypominać i promować. Może to robić także w sposób niestandardowy.

Patrząc na imprezę "NRD na wesoło" obawiam się jednak, że ECS może sobie nie poradzić z zadaniem. A teraz, oprócz prowadzonej dotąd działalności eventowej, trzeba będzie jeszcze udowodnić, że niezwykle kosztowny budynek został zbudowany z sensem. 

Informacja o "NRD na wesoło" na stronie ECS: → tutaj
"Moje" wydarzenie na facebooku: → tutaj
Mój poprzedni tekst o ECS (bardzo pozytywny): → tutaj

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz