26 października 2014

List gratulacyjny do Pawła Adamowicza

Szanowny Jubilacie, Panie Prezydencie, Drogi Pawle!

Minęło właśnie 16 lat odkąd 26 października 1998 roku objąłeś funkcję Prezydenta Miasta Gdańska. To długo, niezwykle długo. Niemal epoka. Składam Ci gratulacje z okazji tej rocznicy.

Pomnikami Twojej prezydentury będą bez wątpienia budowy Teatru Szekspirowskiego i Europejskiego Centrum Solidarności. Dziejopisarze lubią takie symbole i ich twórców, a Twoje dzieła na pewno przejdą do historii.
Nie chcę oceniać teraz, czy Gdańsk ich potrzebował właśnie na tym etapie swego rozwoju.

Wobec najbliższej, 'wyborczej' przyszłości, Ty i ja stajemy jako rywale – formalnie równi kandydaci na radnych Miasta Gdańska z okręgu obejmującego trzy dzielnice: Chełm, Ujeścisko-Łostowice i Śródmieście. Obaj jesteśmy „jedynkami” na listach ugrupowań obywatelskich. Za Tobą stoją: partia – Platforma Obywatelska RP, 24 lata pełnienia funkcji miejskich, jak również kandydujący wspólnie z Tobą pracownicy podległych Ci instytucji. Mnie wspierają nieetatowi aktywiści społeczni i nie korzystający z dotacji bezpartyjny komitet Gdańsk Obywatelski.

Różni nas wizja miasta: Twojej „konsekwentnie dla Gdańska” przeciwstawiam swoją – szacunku dla mieszkańców, lepszych standardów demokracji i zarządzania miastem oraz poprawy jakości życia w każdej gdańskiej dzielnicy. Mój pomysł na Gdańsk bierze się między innymi z doświadczeń płynących z Twojej prezydentury.

Dlatego czuję się uprawniony powiedzieć: Gdańsk. By żyło się lepiej. Mieszkańcom.

Życzę Ci sukcesów w życiu osobistym, sprawach zawodowych i służbie mieszkańcom. Obu nam życzę równego wyniku w wyborach na radnych Miasta Gdańska.

/-/ Piotr Dwojacki
26 października 2014

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz