O mnie

dr Piotr Dwojacki

Jestem ekonomistą (specjalność: organizacja
i zarządzanie), pracownikiem naukowym. W 1993 roku obroniłem doktorat na temat stylów sprawowania władzy i partycypacji w zarządzaniu. W tym samym czasie zajmowałem się też przygotowaniem pierwszych opracowań dotyczących funkcjonowania przyszłej Metropolii Gdańskiej.

Doradzam przedsiębiorstwom i instytucjom oraz prowadzę zajęcia na temat strategii zarządzania w biznesie i administracji oraz zarządzania zasobami ludzkimi.

Współpracuję z przedsiębiorstwami przemysłowymi i energetycznymi (spośród firm działających w Gdańsku uczestniczyłem w tworzeniu Grupy LOTOS, przekształceniach Grupy Energa, rozwoju kadr Gazowni Gdańskiej, Elektrociepłowni Wybrzeże, Petrobaltic i in.). Angażuję się w działania na rzecz odrodzenia żeglugi śródlądowej i zagospodarowania Wisły. Opiniuję dokumenty przygotowywane przez władze różnych szczebli na temat rozwoju regionalnego i polityki transportowej.

Opublikowałem ponad sto artykułów naukowych i raportów eksperckich. Publikowałem felietony w Dzienniku Bałtyckim oraz artykuły w innych mediach.

1991-1998 byłem pracownikiem Uniwersytetu Gdańskiego, potem w praktyce gospodarczej.
W latach 1993-2008 byłem trenerem i ekspertem Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, wykładowcą studiów MBA (Master of Business Administration) w Gdańsku i Warszawie, realizowanych wspólnie z Rotterdam School of Management, Strathclyde University, Glasgow oraz IAE Aix-en-Provence Graduate School of Management.
Od 2009 pracuję w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni, hobbystycznie zajmuję się m.in. dorobkiem patrona uczelni.

Jestem członkiem Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa.
W przeszłości pełniłem funkcję prezesa oddziału Polskiego Stowarzyszenia Zarządzania Kadrami (oddział kujawsko-pomorski).Od 2011 roku uczestniczę w działaniach społecznych - angażuję się w akcje na rzecz ochrony krajobrazu i zabytków Gdańska oraz w inicjatywy dzielnicowe, w tym w 2012 we wprowadzenie pierwszego gdańskiego budżetu obywatelskiego; byłem współinicjatorem Kampanii na rzecz budżetu obywatelskiego w Gdańsku; do 2012 pełniłem funkcję przewodniczącego Rady Dzielnicy w Dolnym Wrzeszczu. Jestem autorem wygrywających projektów gdańskiego budżetu obywatelskiego pierwszej i drugiej edycji (2014 i 2015).
Organizuję debaty dotyczące rozwoju miasta i metropolii.

Jestem zaangażowany w inicjatywę Gdańsk Obywatelski, stworzoną w 2013 celem pobudzenia dyskusji o przyszłości Gdańska oraz z myślą o wyborach samorządowych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz